AMACIMIZ

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

           Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak salgının Türkiye’de ortaya çıktığı günden bu yana T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” ve Dünya Sağlık Örgütü yayınları kapsamında sunulan gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

           Bu çerçevede; tüm öğretmen ve çalışanlarımızın, öğrencilerimizin, velilerin, toplumun ve paydaşlarımızın sağlığını korumak ve çevremizde yayılımını önlemek birinci önceliğimizdir. Bu açam doğrultusunda okulumuzda Pandemi Kurulu oluşturulmuştur. Okulumuzda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standardları Enstitüsü’nün arasında imzalanan “Okulum Temiz” protokolü ile “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” rehberliğinde gerekli tüm hazırlıklar yapılmış ve okulumuz Türkiye’de bu belgeyi alan ilk okul olmuştur.
Bu çerçevede; Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının verdiği kararlara bağlı olarak yapılacak tüm uygulama ve çalışmalar güncel olarak çalışanlarımız ve siz değerli velilerimiz ile düzenli olarak paylaşılmaktadır.

Hilal ERDİNÇ             
Kurucu Temsilcisi         
Genel Müdür