Sağlık Hizmetleri

Öğrencimizin okulumuzda hastalanması, düşme-çarpma gibi kazalarla karşılaşması durumunda, okulda bulunan doktorumuz ve hemşiremiz tarafından gereken ilk yardım önlemleri uygulanır. Öğrencilerin hastalıkları durumunda yapılan muayeneleri sonucunda durum hakkında veliler bilgilendirilip varsa alınacak önlemler ve uyulması gereken tetkik ve tedavi yolları hakkında önerilerde bulunulur.

Öğrencimizin okuldan alınmasını gerektiren, ilk yardım ve tedavi önlemlerinin yeterli olmayacağı durumlarda velimiz mutlaka aranır; gerekli doktor müdahalesinin yapılması için öğrencimizin alınması istenir. Velinin bulunmadığı durumlarda, “Öğrenci Bilgi Formu”nda velilerin belirttiği bu gibi durumlarda başvurulması istenen diğer telefon ve adresler ile bilgilere başvurulur. Acil durumlarda eğer velinin okulumuza ulaşması gerekli müdahaleyi geciktirecek ise öğrencimiz Başkent Üniversitesi Hastanesine hemen ulaştırılıp velilerden aynı merkeze gelmeleri istenir.

“Öğrenci Sağlık Kartı”ndaki bilgiler çerçevesinde okul insiyatif kullanır, ancak sorumluluk almaz. Öğrencilerin derslere tam gün devamı esastır.

20 Nisan 2009 tarihinden itibaren BUKOS’a (Başkent Üniversitesi Kolej Otomasyon Sistemi) ” Sağlık Modülü” eklenmiştir. Bu sayede öğrencilerin kayıtları elektronik ortamda tutulmaya başlanmış olup öğrenciler ile ilgili yapılan işlemler ise velilerimize verilen şifreler ile internet üzerinden izlenmesi ve takip edilmesi sağlanmıştır.

Öğrencilerimizin sağlık durumlarının korunması ve gereğinde düzeltilmesi için önlemler alınması birimimizin amaçları arasındadır.

Birim Çalışanları


Okul Doktoru:
Dr.M.Gökhan EMİNSOY

Eposta: geminsoy@ayseabla.k12.tr
Tel: 285 58 00 / 1122

Okul Hemşiresi:
Fikriye GÖREN

Eposta: fozince@ayseabla.k12.tr
Tel: 285 58 00 / 1122

Okul Hemşiresi:
Eylem ŞİMŞEK

Eposta: eylemsimsek@ayseabla.k12.tr
Tel: 285 58 00 / 1122