Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları yönetici ve öğretmenleri olarak, uzaktan öğretim sürecinde hizmet içi eğitimlerimizi zoom platformu üzerinden sürdürüyoruz

01 Aralık 2020 Salı günü saat 20.00’da, Madalyon Psikiyatri Merkezi kurucularından Prof. Dr. Sayın Ayşe Yalın bizlerle birlikteydi. “Zorlayıcı Duygu ve Durumlarla Başa Çıkma” başlıklı paylaşıma; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere tüm yönetici ve öğretmenlerimiz katıldılar.

Özellikle içinde bulunduğumuz süreçte duygularımızı yönetmenin önemini belirterek sözlerine başlayan değerli konuğumuz, bu anlamda yaşanabilecek durumlarla ilgili örnekler verdi. Zor anlar karşısında zor duyguları yönetmemiz gerektiğini, analiz ve mantık uygulayarak duygusal aklın egemen olmasını engelleyebileceğimizi vurguladı.

Öğretmenlerimizin soruları üzerinden paylaşımlarına devam eden uzmanımız, zorlayıcı durum ve duyguların gerçeklerin çarpıtılmasına yol açabileceğinin, olumlu duygu ve düşüncelerin her şeyin başlangıç noktası olduğunun altını çizdi. Akıl yoluyla duyguları tanımak ve yönetmek konusunda önerilerde bulundu.

Değerli konuğumuz Prof. Dr. Sayın Ayşe Yalın’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.