Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında sevgi, saygı ve özlemle andık.  Güçlü fikirleri ve sağlam eserleriyle biçimlendirdiği çağdaş değerler için minnetimizi, bir kez daha yüreğimizde hissettik.

Okul bahçemizde yapılan törenimiz, tüm yurtta olduğu gibi saat 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği temsilcilerimiz, birim sorumlularımız, Öğrenci Meclisi başkanları ve sınıf temsilcilerinin katıldığı geleneksel “Ata’ya Saygı” yürüyüşünde tek yürek olduk. Saygı yürüyüşümüz daha sonra okulumuz tüm öğrencilerinin Atatürk büstüne çiçek bırakmasıyla devam etti. Bu seremoni ile, Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yılmadan yol alıyor olmamızın inancını ifade ettiler. 

Ata’mıza özel hazırlanan tören videosu, tüm sınıflarda öğretmenlerle birlikte izlendi. Açılış konuşmalarında Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan Doyum,  Atatürk’ün milletine olan inancından aldığımız güçle Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatacağımızı vurguladı. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç ise, Atatürk değerleriyle geleceği biçimlendirecek olan öğrencilerimizin aklın ve bilimin ışığında yetişiyor olmalarından duyduğu gururu ifade etti. Daha sonra Ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı  “Sonsuzluğun Güncesi” gösterisinde söz, ses ve hareketlerle betimlenen Atatürk; her notaya, her estetiğe ve her renge dokunuşta farklı bir yönüyle vurgulandı. Liderlik gücü, çağdaş yaşam tarzı, yol göstericiliği ve çok yönlülüğü yansıdı fotoğraf karelerine. Lise öğrencilerimizin okul bahçemizde sergiledikleri “Sonsuzluk Gösterisi” nde ise; vatan sevgisinde, barış tutkusunda, ulusal varlığımızda yaşatıldı Atatürk.

Daha nice yıllarda emanetlerine sahip çıkmaya söz veriyoruz Ata’m!