Yedinci sınıf öğrencilerimiz ile 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü, şiirleri ve sözleriyle çağını aşan, dünyaca ünlü alim Mevlana’nın şehri Konya’daydık. Öğrencilerimiz, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Konya’da gönüllerince bir gün geçirdiler.

Yönetici ve öğretmenleri eşliğinde; açık hava sergileri, gözlem ve seyir kulesi, gezegen evi ve laboratuvarların yer aldığı bilim merkezi gezisi ile şehir turuna başladılar. TÜBİTAK tarafından desteklenen merkezin eğlenceli ve etkileşimli ortamlarında bilim ve teknolojiyle buluştular. Konya’nın geleneksel etli ekmeği ile keyifli bir öğle arası yaşayan öğrencilerimiz, Konya Tropik Kelebek Bahçesine doğru yola çıktılar.

Tropik ülkelerden kırk beş farklı türde yaklaşık on bin kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bahçede ayrıca farklı hayvan türleri ve çok sayıda bitki türü ile tanıştılar. Konya’nın Meram ilçesindeki “80 Binde Devr-i Alem Parkı” nda ise dinozorların devasa maketleri, çizgi film kahramanları ve Türk- İslam eserlerinin minyatürleri arasında yaratıcı tasarım ve animasyon düzenlemelerinin zenginliğini buldular.

Tarihi ve kültürel bakımından eşsiz bir değere sahip olan Konya’yı tanıma fırsatı bulan öğrencilerimiz adına yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.