Başkent Üniversitesi Yapay Zekâ Araştırma Merkezi tarafından, yapay zekâ okuryazarlığını arttırmak amacıyla 12.sınıf öğrencilerimiz için sertifika programı düzenlendi.

          Programa; Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Nermin Yeniköse, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Müdürümüz Sayın Mehmet Sağlam, Anadolu Lisesi Müdür Yardımcımız Sayın Cihat Şen ve 12. sınıf öğrencilerimiz katıldı. Yapay Zeka Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Sayın Ali Serhan Koyuncugil’ in sunumuyla; gelecekte yapay zeka teknolojilerinin hayatın her alanında yer alacağı, yapay zeka temelli mesleklerin yükseleceği, küçük yaşlardan itibaren yapay zeka okuryazarlığı eğitiminin çok gerekli ve önemli olduğu vurgulandı.

          Öğrencilerimiz, yapay zekâ teknolojileri ile ilgili sorularının cevaplarını bulurken, edindikleri bilgilerle meslek seçerken ihtiyaç duyacakları farklı bakış açıları da kazandılar. Programın ardından, üniversitemizin zengin kütüphanesi gezildi. Günün sonunda, tüm öğrencilerimize “Yapay Zekâ Okuryazarlığı Sertifikası” takdim edildi.

          Geleceğimize yön veren ve keyifli bir gün geçirmemizi sağlayan Üniversite ve Okul Yönetimimize, değerli eğitmenimize, Başkent Üniversitesi tanıtım ofisi personeline en içten teşekkürlerimizi sunarız.