Anaokulu öğrencilerimizin okul süreci, 06 Eylül 2022 Çarşamba günü başladı. Dört yaş grubu velilerimizle tanışma ve beş yaş grubu öğretmen/ öğrenci kura çekimlerinin ardından öğrencilerimiz,  07 Eylül 2022 Çarşamba günü okulumuzda, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına ilk adımlarını attılar.

06 Eylül Salı günü saat 17.00’da gerçekleştirilen dört yaş grubu veli tanışma toplantısında; Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda Yener, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç velilerimize hoş geldiniz dileklerini ilettiler. Anaokulu Müdür Yardımcımız Sayın Gülşah Kalın, Rehber Öğretmenimiz Sayın Hira Bilaloğlu ve branş öğretmenlerimizin tanıştırılmasından sonra velilerimiz, öğretmenleri tarafından bilgilendirilmek üzere sınıflara alındılar. Saat 18.00’da beş yaş grubu öğrencilerimizin velilerine hitaben Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda Yenerim ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kucaklayan konuşmalarını yaptılar. Ardından Anaokulu Müdür Yardımcımız, Rehber Öğretmenimiz ve branş öğretmenlerimiz velilerimizle tanıştırıldılar. Daha sonra gönüllü velilerimizin kura çekimleri ile sınıf öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin şube belirlemeleri yapıldı. Sınıflara alınan velilerimiz öğretmenleri tarafından bilgilendirildi.

Anaokulu öğrenci ve velilerimiz, 07 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 09.00’da okulumuzda buluştular. Dört ve beş yaş grubu öğrencilerimizin, öğretmenleri ile buluşma coşkusu görülmeye değerdi. Günün coşkusu fotoğraf karelerinde kalıcı kılındı.

Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda Evren, yeni döneme birlikte başlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek işleyişiyle ilgili bilgiler verdi. Anaokulumuzda öğrenci gelişimlerinin sevgi ve oyunun temel alındığı etkinliklerle sağlandığını, uygulanan programın proje tabanlı ve sanat ağırlıklı bir içerikle bütünleştiğini vurguladı. Müdür Yardımcımız Sayın Gülşah Kalın, okulumuzun genel işleyişi, uygulamalar ve okula uyum konusunda velilerimizi aydınlattı. Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem Bottomley ise Anaokulumuzda uygulanan yabancı dil programı ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi.

“Uyum Programı” ile okulumuza başlayan Anaokulu öğrencilerimiz, öğrenme sürecini oyun ve gözlemle bütünleştirerek, yaşantılarını renklendirecek deneyimlerle ailelerini ve bizleri gururlandıracaklar.

Tüm öğrencilerimizi “Hoş geldiniz” dileklerimizle sevgiyle kucaklıyoruz.