Anaokulu öğrencilerimizin kura çekimi töreni, 05 Eylül 2023 Salı günü saat 17.00’da velilerimizin katılımı ile Konferans salonumuzda yapılarak öğretmenleri belirlendi. Müzik öğretmenlerimizin seçme eserlerden oluşan dinletilerinin ardından Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda Yenerim, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç velilerimize hoş geldiniz dileklerini ilettiler. Cumhuriyetimizin 100. Yılını vurgulayan; öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kucaklayan konuşmalarını yaptılar.

Anaokulu Müdürümüzün eğitim öğretim kadrosunu tanıştırmasının ardından okulumuzla ilgili tanıtıma geçildi. Slaytlarla zenginleştirilen okul tanıtımında Sayın Melda Yenerim; kurumsal değerlerimiz, vizyonumuz, misyonumuz, eğitim ortamlarımız hakkında bilgi verdi. Yeni döneme birlikte başlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek işleyişiyle ilgili aydınlatıcı bilgiler aktardı. Müdür yardımcımız Sayın Gülşah Kalın, okulumuzdaki uygulamaları açıklayarak okula uyum konusunda velilerimizi aydınlattı. Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem Bottomley ise Anaokulumuzda uygulanan yabancı dil programı ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi. Daha sonra rehber öğretmenimiz Sayın Hira Bilaloğlu, öğrenci gelişiminin sevgi ve oyunun temel alındığı etkinliklerle sağlandığını, uygulanan programın proje tabanlı ve sanat ağırlıklı bir içerikle bütünleştiğini vurguladı.

4 yaş grubu öğrencilerimizin listeleri “Whide Class” ve “Orange Class” grupları olarak ilan edildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından velilerimiz, öğretmenleri tarafından bilgilendirilmek üzere sınıflara alındılar. Daha sonra beş yaş grubu öğretmenlerimizin şubeleri,  gönüllü velilerimizin çektiği kura ile belirlendi. Ardından sınıflara alınan velilerimiz öğretmenleri tarafından bilgilendirildi.

Anaokulu öğrenci ve velilerimiz, 06 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 09.00’da okulumuzda buluştular. Dört ve beş yaş grubu öğrencilerimizin, öğretmenleri ile buluşma coşkusu görülmeye değerdi. Günün coşkusu fotoğraf karelerinde kalıcı kılındı.

“Uyum Programı” ile okulumuza başlayan Anaokulu öğrencilerimiz, alışma sürecini oyun ve gözlemlerle, yaşantılarını renklendirecek deneyimlerle geçirecekler.

Tüm öğrencilerimizi “Hoş geldiniz” dileklerimizle yürekten kucaklıyoruz.