TÜBİTAK 2204 A ve B LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ HAZIRLAMA EĞİTİMİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Okulumuz bünyesinde 10 ve 11 Kasım 2023 tarihlerinde hem ilköğretim hem de ortaöğretim öğretmenlerimizin katılımıyla TÜBİTAK eğitimimizi gerçekleştirdik. KATÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve aynı zamanda Projelerden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Asım Kadıoğlu ile RTEÜ Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Makbul hocalarımız tarafından hazırlanan eğitimde; Fen Bilimleri, Matematik, Sosyal Bilimler, Türkçe, Türk Dili Ve Edebiyatı, İngilizce, Teknoloji Tasarım, Bilişim Teknolojileri ve Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz yer aldı.

Eğitimde proje hazırlama yöntemleri ve sunum teknikleri hakkında çalışmalar gerçekleştirildi. Bölümlerine göre gruplara ayrılan öğretmenlerimiz tarafından yönergeler eşliğinde örnek projeler hazırlandı ve sunuldu, projeler değerlendirildi.

Eğitim sonundaki sertifika törenimiz;  İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Yaşar Koçak, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Hilal Erdinç, Ortaokul Müdürümüz Z. Canan Doyum ve Liseler Müdürümüz Mehmet Sağlam’ın katılımları ile gerçekleşti.

Destek sağlayan tüm yöneticilerimize, eğitmenlerimize ve emek veren öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.