SOSYAL YARDIMLAŞMA KULÜBÜMÜZLE  “ANKARA ONKOLOJİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ”NE GİTTİK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri olarak matematik öğretmenlerimiz Pınar BAKKALOĞLU ve Sevilay HAKYEMEZ rehberliğinde, 13-14 Kasım 2019 tarihlerinde kermes düzenledik. Okul yönetimimizin, velilerimizin, arkadaşlarımızın, öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın katkılarıyla zenginleşen kermesimizde iki gün boyunca yapılan satışlarla büyük bir gelir elde ettik.

           Başkent Üniversitesi Ayşeabla ruhuyla,  yine birlik içinde, el ele güzel işler başarabileceğimizi gösterdiğimiz kermesimizden elde ettiğimiz gelirle çamaşır makinesi, televizyon ve buzdolapları aldık.  İhtiyaç sahibi olan hasta ve hasta yakınlarının zorlu yaşam koşullarında onlara bir nebze olsun rahatlama sağlayabilmek için aldığımız hediyeleri 26 Şubat 2020 tarihinde Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırdık.

Böyle güzel bir projede yer alarak sosyal sorumluluğun ve paylaşmanın önemini bir kez daha anladık. “Eller çok olunca yük hafiflermiş.” derler.  Bu etkinliğimizin düzenlenmesinde bizlere katkı sağlayan Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç’e, okul yöneticilerimize,  velilerimize, öğretmenlerimize, arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederiz.