Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anaokulu öğrencileri olarak velilerimiz ve öğretmenlerimizle 02 Ekim 2021 Cumartesi Günü Kızılcahamam Patalya Gezisinde buluştuk. Pandemi sürecinin yarattığı kısıtlılıklar nedeni ile fiziksel olarak aramıza mesafe koysak da birlikte olmanın, hep beraber hareket etmenin keyfini yaşadık. Gezimizin ilk durağı olan Per Tarım Çiftliği’nde kuzuların, buzağıların enerjisi ile neşemiz birbirine karıştı.

Daha sonra veli ve öğretmenlerimiz eşliğinde Patalya Otel dağ yolunda  yaptığımız yürüyüşü, doğayı tanıyarak tamamladık. Gezimizde, hem fiziksel aktivitelere hem de motor becerilerimizi güçlendirebileceğimiz birçok etkinliğe yer verdik. Doğadan topladığımız yaprak, kozalak ve çiçeklerle rengarenk çalışmalar yaptık. Oyun sürecimizin bir kısmını ise bir keşif macerasına dönüştürdük. Oyunlarımızla sosyal becerilerimizi geliştirmekle kalmayıp yaratıcı, yardımlaşma ve iş birliği yönümüzü geliştirdik. Ayrıca birçok anı da biriktirdik.

Bizlere bu fırsatı sunan Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal hocamıza çok teşekkür ederiz.