ÖZEL AYŞEABLA ANAOKULU OLARAK “MEŞE PALAMUDU TÜPLEME EĞİTİMİ” ALDIK.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anaokulu öğrencileri olarak 26 Kasım 2019 Salı günü TEMA Vakfı Ankara Sorumluları ile beraber olduk. Tema Gönüllüsü Eğitmenler ile “Meşe Ağacı Arkadaşım Olur musun?” isimli sunumu izleyerek meşe palamutlarının eko sistemdeki yerini ve TEMA’nın kuruluş öyküsünü öğrendik. Doğa ve toprağın önemini bir kez daha hatırladık. TEMA’nın ağaçlandırma ve yeşillendirme projeleri, meşe ağacı ve özellikleri, toprak ve toprağın içerisindeki canlılar hakkında bilgiler edindik.

TEMA gönüllüsü misafirlerimizle birlikte Kurtuluş Parkından topladığımız palamutlarımızı “Meşe Palamudu Tüpleme” eğitimi alarak kendi hazırladığımız saksılarımıza diktik. Meşe palamudu tüpleme eğitimi sırasında eğlenceli vakit geçirdik.

Ekimini gerçekleştirdiğimiz palamut tohumlarının Mart ayına kadar bakımını ve sulamasını yaparak fidan haline gelmelerini sağlayacağız. Yetiştirdiğimiz fidanlar daha sonra dikim alanlarında toprakla buluşacaklar.

Ayrıca okulumuzun tüm öğretmenleri TEMA gönüllüsü olarak sertifikalarını ve kartlarını aldılar. TEMA yetkilileri bu katılımdan ve işbirliği içinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan dolayı Anaokulu Müdürümüz Melda Evren’e “Teşekkür Mektubu” verdiler.

Biz Minik TEMA’lılar bu keyifli etkinlik için TEMA yetkililerine teşekkür ediyoruz.