Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul öğrencilerimizin mezuniyet töreni,  14 Haziran 2021 Pazartesi günü 8A-B-C-G, 15 Haziran Salı günü ise 8D-E-F şubeleri olmak üzere saat 19.30’da okulumuzda gerçekleştirildi.

          Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Füsun Eyidoğan ve Prof. Dr. Sayın Abdülkadir Varoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri Öztürk, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Gülşah Balbay, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katılımları törenimizi onurlandırdı.

          Mezuniyet Törenimiz, tören yürüyüşü ile öğrencilerimizin yerlerini almalarından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan Doyum açılış konuşmalarında öğrencilerimizi kutlayarak “Farklılıklarıyla sevdiğim güzel çocuklarım. Her şey yolunda giderken başarılı olmak, olağandışı zamanlarda güçlü ve başarılı olmaktan daha kolaydır. Gerçek gücümüz zorluklarla karşılaştığımızda ortaya çıkar. Hayat, kendi gücümüzü keşfetme sürecidir. Hiçbir zaman unutmayın; Uçurtmayı yükselten rüzgar değil, rüzgara karşı verilen mücadeledir.” dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Ali HABERAL ise konuşmalarında; mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki süreçte de aynı seçkin davranışlar ve akademik ve sosyal başarılarıyla gururumuz olmayı sürdüreceklerine olan inançlarını dile getirdiler. Sayın Haberal çağdaş Türkiye’yi biçimlendirecek olan öğrencilerimizi, yönetici ve öğretmenlerimizi, velilerimizi kutladılar. Daha sonra Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’ ın kutlama mesajları okundu.

          Törenimizin devamında Ortaokulu dereceyle bitiren öğrencilerimiz diploma ve ödüllerini Üniversitemiz Yöneticileri, Genel Müdürümüz ve okul müdürlerimizin ellerinden aldılar. Ortaokul birincisi öğrencimiz Zuhal Celep yaş kütüğüne isim plaketini çaktıktan sonra, okulumuzun değerlerine sahip çıkma konusundaki kararlılığını ve gururunu dile getirdi. Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Gülşah Balbay ise, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları ailesinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Tören süresince aralarda yer alan dans gösterisi, piyano ve keman dinletileri gurur tablomuzun sanatla bütünleştiği anlar oldu.

          Okul Bandomuza uzun yıllar emek veren 8. sınıf öğrencilerimiz plaketlerini Bando öğretmenimizden aldılar. “Flama Teslim” töreninde 4. sınıf öğrencilerimiz, sorumluluğunu onurla taşıyacakları Flamamızı 8. sınıf öğrencilerimizden teslim aldılar. Daha sonra diplomalarını öğretmenlerinin elinden alan öğrencilerimiz, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” ve “Gençliğin Ata’ya Cevabı” ile kendilerine olan güvenin sözünü verdiler. Püskül değişimi ve kep fırlatma seramonisi ile yaşadıkları gurur ve coşku taçlandı.

Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimiz sizinle sevgili öğrenciler, yolunuz açık olsun.

A ,B,C ve G Şubeleri Mezuniyet Görselleri

D,E ve F Şubeleri Mezuniyet Görselleri