ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ “OLUMLU ARKADAŞLIK İLİŞKİLERİ” KONUSUNU UZMAN KONUĞUMUZLA BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİ

Ortaokul öğrencilerimiz, 10 Kasım 2017 Cuma günü, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Adölesan Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Orhan DERMAN ile okulumuz konferans salonunda bir araya geldiler.

5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz ile 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz için iki ayrı oturumda gerçekleştirilen paylaşımlarda Prof. Dr. Sayın DERMAN, “Olumlu Arkadaşlık İlişkileri” konusunun yaşamımıza olan etkilerini vurguladı. Başarılı arkadaşlık ilişkileri için önerilerde bulunarak akran zorbalığının türlerini ve zorbalıkla mücadelede yapılması gerekenleri örneklerle açıkladı.

Uzmanımız, doğru internet kullanımı ve sanal ortamdaki bilgi paylaşımında dikkat edilmesi gerekenlerin de altını çizerek konu ile ilgili yasal sorumluluklar hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi. Ayrıca, özellikle kullanıcıya komut vererek oyunu ve oyuncuyu yönlendiren bazı bilgisayar oyunlarının olası risklerine ilişkin yaşanmış örneklerle, öğrencilerimizin konu hakkındaki farkındalığına önemli katkılar sağladı.

Değerli uzmanımıza paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz.