ÖĞRETMEN OLMAK…

Ünlü bir şairimiz diyor ki:

“Hadi uyan
İlkyazlar sıcağı biriksin yüreğine…
Mademki güzelsin, güzeli yaşatmak için
Mademki iyisin, iyiliği yaşatmak için
Mademki umutlusun, umudu yaşatmak için.“

 

24 Kasım 2023… Umudu yeşertenlerin günü bugün. Saygınlık, erdem, onur gibi seçkin değerlerin bütünleştiği o çok özel mesleği icra eden saygıdeğer öğretmenlerin günü.

Öğretmen, öğrencilerinin umutlarını ışığa taşıyan; sevgi, saygı ve güveni ilmek ilmek işleyendir. İçtenliği ve zarafeti ile kimliğini daha saygın kılandır. Uygar ve pozitif olmayı içselleştiren, düzeyli ve içerikli yaklaşımı ile öğrencilerinin yanında durandır. Emeğini ve zamanını esirgemeden çalışan; akılcı, çağdaş ve bilimsel aktarımları ile yeni ufuklar açandır. Güzeli, iyiliği, umudu yüreklerde biriktirendir öğretmen.

Bunları dile getirdi bugün öğrencilerimiz… Kendilerini izleyen öğretmenlerini ve arkadaşlarını şiir, şarkı, güzel sözler ve öğretmenlere özel hazırladıkları slayt gösterisi ile selamladılar. Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç ve okul müdürlerimiz, öğrencilerimizin coşkulu kutlamalarına ortak oldular.

Hafta sonu Kızılcahamam Patalya Tesislerimizde bir araya gelen öğretmenlerimiz, büyük bir aile olmanın keyfini yaşadılar. On beş yılını dolduran öğretmenlerimize ve okul doktorumuza plaketleri, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Hilal Erdinç ve Okul Müdürlerimiz tarafından takdim edildi.   

“Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları” olarak tüm öğretmenleri yürekten kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu yılları Başöğretmenimiz Atatürk’ün önderliğinde yaşamaları dileğiyle sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz.