Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak demokrasinin evrensel değerlerini benimseyen,  kişisel sorumluluk duygusuna sahip ve çağdaş uygarlığı yorumlayabilen bireyler yetiştirmek kurum kültürümüzün temel ögelerindendir. Bu amaçla ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde gerçekleştirdiğimiz “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” seçimlerimiz tamamlandı.

Öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılmasını yönelik seçim sürecine, sınıf temsilcilerinin seçimi ile başlandı. Başkan adaylarının propaganda çalışmaları, sandık kurulunun oluşturulması, oy kullanma ve oyların sayımı gibi tüm seçim basamakları tüm düzeylerde tam anlamıyla uygulandı.

21 Ekim 2021 Perşembe günü İlkokul, 22 Ekim 2021 Cuma günü Ortaokul ve Lise olmak üzere, gizli oy, açık sayımla seçimler tamamlandı. Tüm öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen seçim sonuçlarına göre, oy çokluğu ile İlkokul Öğrenci Meclis Başkanlığına 4-D sınıfından Doğa Maral;  Ortaokul Öğrenci Meclis Başkanlığına 8-B sınıfından Defne Toközlü; Anadolu lisesi ve Fen Lisesi Öğrenci Meclis Başkanlığına ise AL12-B sınıfından Çınar Tümer Taşçı seçildiler.

Seçimlere katılan tüm öğrencilerimizin süreçteki hassasiyetleri, oluşturdukları demokrasi ortamı ve “Okul Meclisi Başkanları” nı destekleme konusundaki ölçülü davranışları bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi yürekten kutlarız.