MESLEK TANITIM GÜNÜ DÜZENLEDİK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri olarak, 25 Aralık 2017 Cuma günü okulumuzda “Meslek Tanıtım Günü” düzenledik. Geleceğe güvenle ve emin adımlarla ilerlerken, seçeceğimiz alanlar ve mesleklerle ilgili etkili ve doğru bilgi edinmemiz amacıyla beş farklı mesleğe mensup velimizle bir araya geldik.

Etkinliğimizde, birbirinden değerli beş konuğumuz vardı. Hukuk alanında Yargıtay üyesi Sayın Bülent SAVTOK, Mimarlık alanında Sayın Devran İNCİ, Tıp alanında Dr. Sayın Muzaffer ÇAYDERE, Psikoloji alanında Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Sayın Nilay Pekel ULUDAĞLI, Bilgisayar Mühendisliği Alanında Sayın Selçuk TUNA bölüm ve meslekleri hakkında ayrıntılı bilgi verdiler.

Etkinliğimizin amacı, ilgi duyduğumuz ve seçmeyi düşündüğümüz mesleklerin bilinmeyen yönleri hakkında bilgi edinmemizi sağlamak, yanlış bilgilendiğimiz ya da yeterince bilgi sahibi olamadığımız meslekleri daha yakından tanımaktı. Bir diğer amacımız da bu meslekleri başarılı bir şekilde icra eden meslek sahiplerinden öğrenmekti. Bu etkinlikle görüş alanımız genişledi, seçeneklerimiz çoğaldı ve doğru seçim yapmamız kolaylaştı.

Programımıza katılan sayın konuklarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yeni bir “Meslek Tanıtım Günü”nde buluşmayı diliyoruz.