UNESCO Okulu olarak her yıl UNESCO tarafından belirlenen temaya uygun etkinlikler hazırlamaktayız. Bu defa Okulumuz Anadolu ve Fen Lisesi 9., 10. ve 11. sınıf öğrencileri, bu yılın teması olan “Aşık Veysel ve Süleyman Çelebi’yi Anma Programı” nı farklı etkinliklerle gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz, Divan edebiyatının ünlü simalarından Süleyman Çelebi’yi ölümünün 600. yılında,  halk kültüründen beslenip dünya penceresinden insanlığa seslenen halk ozanımız Aşık Veysel’i ise ölümünün 50. yılında hazırladıkları etkinliklerle andılar. Okul panolarında kültürümüze yön veren bu değerlerin hayat hikâyelerini ve eserlerini sergilediler. İnternet ortamında paylaştıkları İngilizce sunumlarla,  Türk kültürünün evrensel boyutunu örneklerle anlattılar. 27 Mart 2023 Pazartesi günü ise sürecin son bölümü olan anma programını, arkadaşlarına ve öğretmenlerine konferans salonumuzda sundular.

2022-2023 UNESCO Kulübü olarak öğrencilerimizin çalışmaları büyük beğeni aldı. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten kutlarız.