KIZILCAHAMAM PATALYA TESİSLERİMİZDE GÖNLÜMÜZCE BİR GÜN YAŞADIK.

Hepinizin bildiği gibi doğa mutluluk ve huzur verir, hayatı anlamlandırmamıza yardımcı olur. Doğa ile ne kadar iç içe olursak yaşam kalitemiz de o derece artar. İşte bizler, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları 3. ve 4. sınıf öğrencileri olarak velilerimiz, yönetici ve öğretmenlerimizle birlikte Kızılcahamam Patalya Tesislerinde gönlümüzce bir hafta sonu geçirdik. 28 Eylül 2019 Cumartesi 3. sınıflar, 04 Ekim 2019 Cumartesi günü ise 4. sınıflar olarak doğayla bütünleşip özlem giderdik.

Sabah otelimizin önünde buluştuktan sonra önce PER Çiftliğine gittik. Oradaki hayvanların doğal çevreleriyle uyum içerisindeki yaşamlarını gözlemledik. Sevgi ve güven ortamında ne kadar mutlu olduklarına şahit olduk. Makinelerle yapılan süt sağımlarını fotoğrafladık, ardından tarlasından kendi ellerimizle mısır topladık. Öğle yemeği için otelimize geldiğimizde ise nefis yemekler bizi bekliyordu.

Öğleden sonra doğa yürüyüşü ve etkinlik yapmak üzere yine otelin önünde toplandık. Drama öğretmenimiz eşliğinde yürüyüş öncesi, yaşantımızdan örnekler canlandırdık, oyunlar oynadık; velilerimiz de bizlere katıldılar. Ardından yürüyüş başladı. Yürüyüş boyunca yapraklar ve kozalaklar toplayıp kuş cıvıltıları eşliğinde etkinliğimizi tamamladık. Böylece doğa ile iç içe geçirdiğimiz şehir yaşamından uzak saatlerde, zihinsel sağlığımızı da güçlendirmiş olduk.

Ayak izlerimizi doğada bırakarak dönüş yoluna geçtiğimizde mutluyduk. Bu güzel hafta sonu için yönetici, öğretmen, tüm görevliler ve ailelerimize teşekkür ederiz.

3.Sınıflarımıza Ait Görseller

4.Sınıflarımıza Ait Görseller