İSTİKLAL MARŞI’MIZIN KABULÜNÜN 99. YILINDA MEHMET AKİF ERSOY’U ANDIK

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve 12 Mart 1921’de TBMM’ de kabul edilen İstiklal Marşı’mız, ulusça varlığımızın ve birliğimizin kanıtıdır. Çünkü milli marşımızın her dizesinde, Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz izleri ve aziz şehitlerimizin tarifsiz büyüklükteki yürekleri yer alır. Atalarımızın vatan uğruna verdikleri kutsal mücadele ve ulusal varlığımızı ölümsüz kılmak için bizlere düşen görevler vurgulanmaktadır.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak gururluyuz ki vatan, millet ve bayrak  kavramlarını milli değerlerimiz olarak zihnimize kazıdık. İstiklal Marşı’mızı ve şairini anmak üzere hazırladığımız törende; Anaokulu ve İlkokul 4. sınıf öğrencilerimizin sunumuyla milli mücadele yıllarına değindik, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u andık. Minik öğrencilerimiz, ulusal bütünlüğümüzün ifadesi olan İstiklal Marşımızı okurken yüreklere dokundular, gönülleri fethettiler.

Yurdumuzu çağdaş uygarlık düzeyine taşırken yolumuzu aydınlatan Gazi Mustafa Kemal  Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyoruz.