2021-2022 Eğitim Öğretim yılı  “Uyum Haftamız”, 01 Eylül 2021 Çarşamba günü başladı. Yeni eğitim öğretim yılına başlayan “1. sınıf” öğrencilerimizin velileri, 31 Ağustos Salı günü Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okullarında kura çekimine katıldılar.

          Okul bahçemizde yapılan törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Müzik zümremizin sunduğu, büyük bir beğeni ile izlenen dinletinin ardından İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda BİLGEN, 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı için iyi dilekleriyle konuşmalarına başladı. Kurumumuza olan güvenlerinden dolayı velilerimize teşekkür ettikten sonra Atatürk ilkeleriyle biçimlenen okulumuzun her geçen gün mevcut yapısını çağdaş ve kültürel değerlerle zenginleştirmeyi sürdürdüğünü vurguladı. 1. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcımız Sayın Gözdem HANCIOĞLU da eğitim öğretim süreçlerimiz ve işleyişle ilgili temel farklılıkları velilerimize açıkladı. Ardından Uzman Psikoloğumuz Sayın Aslıhan ERK, uyum sürecinde okul- aile işbirliğinin önemine dikkat çekerek Kurum Kültürümüzü yansıtan örneklerle eğitim -öğretim ortamımızın güvenirliğinin altını çizdi. Birinci sınıflarda derse girecek öğretmenlerimizin velilerle tanıştırılmasından sonra Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz kürsüye davet edildi.

          Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, pandemi sürecini değerlendirdikten sonra yüz yüze başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı için sağlık, huzur ve başarı dileklerini paylaştı. Köklü kültürümüz ve ilkelerimiz doğrultusunda, öğrencilerin sosyal gelişimi ile akademik başarısını her geçen gün daha etkin kılan öğretmenlerimize, yöneticilerimize teşekkür etti. İlk kura çekimiyle 1.sınıf öğretmenlerimizin belirlenmesini başlatan Genel Müdürümüzün ardından gönüllü velilerimizin kura çekimiyle diğer şube öğretmenlerimiz belirlendi. Daha sonra velilerimiz, eğitim öğretim süreçleri ile ilgili sınıf öğretmenleri tarafından bilgilendirildiler.

          Uyum Haftası süresince öğrencilerimiz, arkadaşları ve öğretmenleriyle kaynaşacak; oyun, drama, resim ve şarkılarla zenginleştirilen öğrenme ortamlarında değerli olduklarını hissedecekler.

          Başkent Üniversitesi öğretmen, yönetici ve çalışanları olarak bizler de tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyoruz.