Öğrencilerimizin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatili, 22 Ocak 2021 Cuma gününden sonra başlıyor. Üç hafta boyunca öğrencilerimiz  gönüllerince zaman geçirecekler. Çünkü bu dönemde onlar, bu tatili çoktan hak ettiler.

Tüm dünyada etkili olan Pandemi sürecinde, kendimizi iyi hissettirecek duygulara hepimizin ihtiyacı var. Sevgi, şefkat, anlayış, hoşgörü, empati gibi insani duygular, “biz” olma bilincimizi en üst düzeye taşıyacak olan değerlerimiz… Kaldı ki gözümüzün bebeği olan çocuklarımızı ruhsal anlamda güçlendirme, okul ve veli olarak ortak amacımız.

Normal hayatımızda yaptığımız tatil planları elbette bu dönem için geçerli olamayacak. Sinema, tiyatro, tarihi yerleri gezme ya da müze ziyaretleri gibi planlarımızı tatil programımıza dahil edemeyeceğiz. Ancak ailece yapabileceğimiz eğlenceli etkinlikler  planlamak, birlikte oluşturacağımız plan dahilinde tatili anlamlı ve keyifli kılmak elimizde.

Evde, birlikte hazırlayacağımız keklerin, patlamış mısır eşliğinde ailece izleyeceğimiz filmlerin tadına doyum olmayacağını hepimiz biliyoruz. Film üzerine birlikte yorum yapmanın,  konu ile ilgili görüşlerimizi dile getirmenin eleştiri yapmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde kitap okumanın, kahramanları ve olayları birlikte değerlendirmenin hatta canlandırmanın; evde yapılabilecek sportif etkinliklerle fiziksel ve sosyal gelişimi sağlamanın hazzını özlüyoruz. Ailece kurguladığımız “sessiz film” oyununda bile beden dilimizi kullanarak kendimizi ifade etmenin keyfine varmayı istiyoruz.

Değerli velilerimiz, sevgili öğrenciler; sağlığımızın her şeyden önemli olduğunu daha iyi anladığımız bu dönemde, okul olarak sadece gönlümüzden geçenleri ifade etmek istedik. Eminiz ki sizler, çok daha güzel ve farklı etkinliklerle tatili daha neşeli kılacaksınız. Öğrencilerimiz, ailece yaptıkları tatil planına şimdiye kadar öğrendikleri konuları tekrar etmeyi de alarak tatillerini daha verimli geçirecekler .

Ailece sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmenizi diler, çocuklarımızı sevgiyle kucaklarız.