HAYATA HAZIRLANMA SERÜVENİNDE GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN BİR DURAK: GÖRGÜ KURALLARI

Mükemmel olmanın sırrı ayrıntılarda gizlidir. Hayata anlam katan, ayrıntılardır. Özellikle okul ve daha sonrasındaki iş hayatımızda, resmi ve özel ilişkilerimizin sınırını ve seviyesini belirleyen unsur, “Protokol Kuralları” ya da öteki anlamıyla “Görgü Kuralları”dır. Toplum hayatında, resmi ve özel ilişkilerimizde de uymamız gereken nezaket ve görgü kuralları vardır ve sorumluluklarımızın olduğu her alanda olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. Öyleyse günlük yaşamımızın her safhasında karşılaşacağımız bazı küçük nezaket kurallarını bilmeli ve onları doğru biçimde kullanmalıyız.

10 Ocak 2020 Cuma günü, 7. sınıf, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri olarak bu önemli konuda bizleri bilgilendirmek üzere Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Genel Müdürü ve Kurucu Temsilcimiz Sayın Hilal ERDİNÇ’in paylaşım toplantısına katıldık. Değerli hocamızdan, temel birtakım görgü kurallarının neler olduğunun yanı sıra yaşıtlarımız ve büyüklerimize nasıl hitap etmemiz gerektiği,  öğretmenlerimizle nasıl bir üslupla konuşursak daha güzel karşılanacağımız, katıldığımız davetlerde uymamız gereken bazı kurallar ve dahası hakkında bilgiler edindik.

Bizleri sadece sınavlara değil, hayata hazırlayan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve Genel Müdürümüz ve Kurucu Temsilcimiz Sayın Hilal ERDİNÇ’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.