Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları yönetici, öğretmen ve çalışanları olarak 12 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 20.00’da, İzgören Akademiden Eğitmen Sayın Ece Üvey ile bir araya geldik. “Değer Katan Çalışan” konusunun paylaşıldığı çevrimiçi ortamda keyifli bir akşam yaşadık.

İnsan olarak yaşamımızı biçimlendirmedeki tercihlerimizin temel alındığı paylaşımda, sahip olduğumuz değerlerin farkındalığı üzerinde duruldu. Değerli eğitmenimiz, verdiği örneklerle konunun temel noktalarına dikkat çekti. Bunun üzerine katılımcılar; zorluklar karşısında dayanıklı ve güçlü olma (rezilyant), yaşanan olası durumların eksiklerini görerek mevcut durumu daha iyiye taşıma (proaktif), yükümlülükleri yerine getirme (sorumluluk) kavramlarından yola çıkarak verdikleri örneklerle konuyu zenginleştirdiler. Başta Atatürk olmak üzere tarih boyunca insanlığa hizmet ederek hayata değer katan bilgeleri paylaştılar.

Sahip olduğumuz değerlerin farkında olmak ise bir başka önemli nokta oldu. Sorunları çözmede öğrenciye değerli olduğunu hissettirmek, empati yoluyla onu anlayabilmek ve kullanılacak dilin sıcaklığı vurgulandı. Şikayet etmek yerine hayata olumlu bakmanın önemine değinilerek yaşama katkı açısından her insanın bir değer olduğuna dikkat çekildi. Çevreye ve topluma yapılabilecek katkıların, yaşamı daha anlamlı kılacağı konusunda fikir birliği sağlandı.

İnteraktif ortamda keyifli bir paylaşımın gerçekleşmesini sağlayan değerli konuğumuza teşekkür ederiz.