GURUR KAYNAĞIMIZ: HOCAMIZ PROF. DR. MEHMET HABERAL

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal,  Organ nakli konusunda yaptığı üstün çalışmalar ve dünya tıbbına önemli katkıları nedeniyle İspanya Kralı 6. Filipe tarafından “İspanya Krallığı Devlet Liyakat Nişanı” payesi ve madalyası ile onurlandırıldılar.

20 Şubat 2020 Perşembe günü Başkent Üniversitesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı salonunda yapılan törene; eski meclis başkanları, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, büyükelçiler, akademisyenler, sanatçılar olmak üzere seçkin konuklar katıldılar. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç ve Okul Müdürlerimiz de okulumuzu temsilen törende hazır bulundular.

Orkestra Akademik Başkent Müzik dinletisi ile başlayan tören, iki ülkenin milli maşlarının seslendirilmesiyle devam etti. Değerli Bilim İnsanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’ın özgeçmişi okunduktan sonra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Haberal, günün anlamına yönelik konuşmalarını yaptılar. İspanya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı tarafından İspanya Krallığı adına seslendirilen konuşmanın ardından Nişan Törenine geçildi. “Prof. Dr. Mehmet Haberal Sivil Liyakat Nişanı”, değerli büyüğümüz Sayın Haberal’a İspanya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Sayın Eduardo İbanez Lopez- Doriga tarafından takdim edildi.

Birçok ülkenin bilimsel kurulları tarafından kendisine onursal üyelik payesi verilen Sayın Haberal konuşmalarında, bu nişan ile ülkemizin dünyada bilim ve tıp alanındaki saygınlığına katkıda bulunulduğunu ifade ettiler. Tüm konuklara teşekkür ederek Üniversitemizin bundan sonra yapacağı atılımlarla, dünya ülkelerini birbirine bağlayan köprüler oluşturmaya devam edeceğini vurguladılar.

Kurumumuz için gurur kaynağı olan Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’a sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.