FELSEFE HER YERDE

“FELSEFE HER YERDE” adını verdiğimiz etkinliğimiz kapsamında öğrencilerimizle birlikte ünlü düşünür, bilim insanı, sanatçı ve devlet adamlarının; kendilerinden de ünlü sözlerini küçük kartlara yazdık, kutularımıza attık. Sokrates misali “Sorgulanmayan hayat yaşanmaya değmez.” dedik ve öğrencilerimizin arasına karıştık. Koridor, kantin, sınıf ayırt etmeden,  kime niyet kime felsefe diyerek kutulardaki ünlü sözleri rastgele çeken öğrencilerimizle çektikleri bu sözleri yorumladık ve tartıştık.

“Felsefe yolda olmaktır.” dedik ve yolumuz zaman zaman kurucu temsilcimizle, müdür ve müdür yardımcılarımızla bazen de öğretmenlerimiz ya da çalışanlarımızla kesişti. Felsefe tartışmalarımıza değerli yorumlarıyla renk kattılar.

Bir hafta süren etkinliğimizin sonunda yaptığımız çekilişte, felsefe öğretmenimizin önceden belirlediği bir sözü çekebilen ve doğru yorumlayan öğrencimize ödülünü takdim ettik.

Hafta boyunca felsefe etkinlikleri kapsamında yanımızda olan, felsefi söyleşilerimize heyecanla katılan herkese sonsuz teşekkür ederiz.