EUROSIAMUN 2019 KONFERANSINA KATILDIK

28 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihlerinde Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu ve Fen Lisesi Model Birleşmiş Milletler kulübü öğrencilerimiz; Gül Deniz SUGÜNEŞ, Doğa KORKEM,  Coşkun Rüzgâr KARAKOÇ, Boran Ata TÜRKDEMİR, Elif Banu BİÇER, Buket BAYSAL, Kerem GÜÇ, Zeynep YAYLA, Çınar Tümer TAŞCI, Mustafa Tolga ERMİŞ, Ümit YILMAZ, Şimal Naz KANTAR, Selin GÜNEY, Cahit Emre KAZANCI ve Duru AYDIN ile Model Birleşmiş Milletler Derneği tarafından düzenlenen 16-25 yaş arası yaklaşık 500 katılımcının yer aldığı EUROSIAMUN 19 konferansına katıldık.

Dört gün süren konferansta;  küresel sorunları ele alarak yaptığımız yapıcı tartışmalarla ve sunduğumuz özgün fikirlerle diğer katılımcı ve hakemleri etkilemeyi başardık. Akademik düzeyde hazırladığımız çalışma kitapçıklarını çözümleyerek dahil olduğumuz komitelerde sunulan çözüm genelgelerine önemli ölçüde katkı sağladık. Konferans sonunda küresel farkındalığımızın gelişmesinin yanı sıra; uluslararası diplomasi dili olan İngilizceyi çok daha etkin kullanmayı öğrendik.

Konferans sonunda, etkinliğe katılan tüm arkadaşlarımız katılım sertifikası almaya hak kazanırken Fen Lisesi 11 /A sınıfından arkadaşımız Coşkun Rüzgâr KARAKOÇ ve Anadolu Lisesi 11 / B sınıfından arkadaşımız Doğa KORKEM komitelerinde sergiledikleri başarılarıyla  “Öne Çıkan Delege” ödülünü almaya hak kazanarak okulumuzu gururlandırdılar.

Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.