“Duygusal İhmali Önemsiyorum” konulu psikolojik danışman ve rehber öğretmenler buluşması,  30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 10.00-13.30 ‘da okulumuzda gerçekleşti. Projemiz Hayat Derneği, Başkent Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen panele, Çankaya ilçesindeki resmi okullarda görev yapan tüm psikolojik danışman ve rehber öğretmenler davetli olarak katıldılar.

Okulumuz öğrencilerinin muhteşem dans gösterisi ile başlayan panelin açılışını, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç yaptı. Genel Müdürümüz konuşmalarında özetle; “Sorunların birçoğunu, kendi imkânlarımız ile çözüme kavuşturabiliriz belki. Ancak bazılarının karşısında kendimizi yeterli hissedemeyebiliriz. Bu gibi durumlarda,  bilen birinin yardımına ihtiyaç vardır. Psikolojik danışman; empatik, sabırlı, saygılı, değişime açık, özgüvenli, dürüst, cesaretlendirici, işbirlikçi, farkındalığı yüksek, esnek ve mizah anlayışı kuvvetli olup danışanına yardım etmeye hazırdır.” dedi. Daha sonra gerçekleştirilen panelin önemine dikkat çekerek emek verenlere ve tüm katılımcılara teşekkürlerini ifade etti.

Projemiz Hayat Derneği Başkanı Sayın E. Aslı Özdemir, Başkent Üniversitesi GEDA Proje Koordinatörü Prof. Dr. Sayın Zeliha Eser, Çankaya Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Adem Hızır da konuşmalarında, Başkent Üniversitesi ve Projemiz Hayat Derneği işbirliği kapsamındaki çalışmaların önemini ve duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

“Duygusal İhmal” konusunda gerçekleştirilen çalışmalar; Başkent Üniversitesi öğretim görevlileri Prof Dr. Sayın Figen Çok moderatörlüğünde, Doç. Dr. Sayın İ. Alev Değim Flannagan, Dr. Sayın Banu Erşanlı Taş, Dr. Sayın Fatma Özsert ve Sayın Ceren Koçak tarafından aktarıldı. Duyguların ihmali, istismarı ve bu iki önemli kavramın yaşam döngüsündeki olumsuz etkileri, nedenleri ve sonuçları paylaşıldı. Birinci oturum tamamlandığında tüm katılımcılar kokteylde buluştular.

İkinci oturumda “Farklı Boyutlarıyla Duygusal İhmal” konusunda; Projemiz Hayat Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Olay Tuğba Deniz moderatörlüğünde, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Sayın Elif N. Özmert, Prof. Dr. Sayın İsmihan Artan ve Doç. Dr. Sayın Gülin Evinç katılımcılara değerli bilgiler verdiler. Panelde yer alan konular soru- cevap bölümünde değerlendirildi.

Panelin bitiminde okulumuzda sergilenen Başkent Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin afiş tasarımları, Başkent Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü öğrencilerinin animasyonları ve okulumuz 4. sınıf öğrencilerinin resimleri beğeniyle izlendi.

Emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.