DÜNYANIN EN BÜYÜK YARATICILIK ORGANİZASYONU “DESTINATION IMAGINATION” YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDUK.

Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu “Destination Imagination”ın Türkiye ayağı, 27-28-29 Şubat, 1 Mart tarihlerinde “Antalya Asteria Kremlin Palace” otelde düzenlendi. Tüm Türkiye’den yaklaşık 4000 katılımcı ile gerçekleşen organizasyonda takımlar, “Teknik, Bilim, Yapı, Sosyal Sorumluluk, Drama” kategorilerinde yarıştılar.

Okulumuz organizasyona Ortaokul-Teknik alanında “DInnovation” takımı, Ortaokul-Bilim alanında “DIppocampus” takımı, Ortaokul- Sosyal Sorumluluk alanında “DImpact” takımı, Lise-Bilim alanında ise “RosaNigrum” takımı ile katılmıştır.

Yarışma sonunda Ortaokul-Teknik takımımız “Türkiye Birincisi”, Ortaokul-Bilim takımımız “Türkiye Üçüncüsü”, Lise-Bilim takımımız “Türkiye Üçüncüsü” olmuşlar ve Amerika’da 18-24 Mayıs 2020 tarihlerinde Kansas City’de düzenlenecek olan dünya finaline katılmaya hak kazanmışlardır.

21.yy becerilerinin büyük önem kazandığı günümüzde iletişim kurabilen, sorunlara çözüm üretebilen, bilim ve teknolojiyi günlük hayatına entegre edebilen, inovatif bireyler yetiştirebilmek büyük bir önem taşıyor. “Destination Imagination” organizasyonu ise bu becerileri kazandırma noktasında öğrencilerimize çok kıymetli ortamlar sunuyor.

Deneyimlerimiz sonucunda “Başkent” ailesi olarak izimizi bıraktığımız her yerde duruşumuz ve dinamiğimizle gurur duyuyor,  bize destek olan tüm yönetici ve velilerimize teşekkür ediyoruz.