2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını başarıyla tamamlayan dördüncü sınıf öğrencilerimizin “İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba” töreni, 10 Haziran 2021 Cuma günü saat 19.00’da okulumuzda yapıldı. Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Genel Sekreter Dr. Sayın Hayri Öztürk, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Haldun Müderrisoğlu, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Mezunlar Derneği Başkanı Sayın Taşkın Tahmaz, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz törenimize katılarak coşkumuza ortak oldular.

Öğrencilerimizin, müzik eşliğinde yerlerini almasından sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimizde Okul Bandomuz,  seslendirdikleri eserlerle büyük beğeni aldı. İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen ve ardından konuşan Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan Doyum öğrencilerimizi kutlayarak kurum olarak kendilerine olan inanç ve duyduğumuz gururu dile getirdiler.  Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç de konuşmalarında, gelinen noktadaki gurur tablosu için öğretmen ve velilerimizin yanı sıra Üniversitemiz Üst Yönetimine teşekkür edip ortaokula başlayacak olan öğrencilerimizi yürekten kutladığını ifade etti. Dördüncü sınıf öğrencilerinden oluşan koronun şarkıları, seçmeli keman dersi öğrencilerinin dinletileri, piyano dinletisi ile kurdele grubunun coşkulu dansı; mezun öğrencilerimizden Doruk Yılmaz’ın Türkçe ve Güneş Ercan’ın İngilizce konuşmaları ile devam etti.

Flama Devir Teslim Töreni’”nde dördüncü sınıf öğrencilerinden bayrağı devralan birinci sınıf öğrencilerimiz, okul ve eğitim adına verdikleri sözlerle yüreklere dokundular. Ardından tüm öğrenciler, Beden Eğitimi öğretmenleri eşliğinde tekrarladıkları Atatürk’e bağlılıklarını, “Atatürk’ün Kendisiyiz” sözleriyle ifade ettiler. Diplomalarını yönetici ve öğretmenlerinin elinden alan öğrenciler, kep fırlatma seramonisi ile coşkularını bir üst seviyeye taşıdılar.

Tüm öğrencilerimizi ve ailelerini yürekten kutlar, yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.