DEMOKRASİ ADINA MÜCADELE EDEN TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANDIK

“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” kapsamında okulumuzda farklı etkinlikler yaptık. Vatan, bayrak, milli birlik, demokrasi, Cumhuriyet, şehit, gazi gibi ulusal kavramların ne anlama geldiğini içselleştirdik.

Atatürk’ün, Çanakkale (1915) Arıburnu’nda ifade ettiği “Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur” sözlerini, bir kez daha kazıdık zihinlerimize…

Anaokulundan Lise son sınıfa kadar, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi sonsuza dek güven altına alma, tüm derslerimizin temel konusu oldu. Vatan, yurt sevgisi ve bayrak konulu şiirlerle yoğruldu yüreklerimiz. Yurdumuzla ilgili duygularımızı resim ve şarkılarla dile getirdik. Demokrasi tutkumuz, bağımsızlığımızı sonsuza kadar korumak, şehit ve gazilerimize olan minnetimiz yazma çalışmalarımızda ifadesini buldu. Çalışmalarımızdan örnekleri sınıf ve okul panolarımızda sergiledik.

Canları pahasına verdikleri mücadele ile vatanımızda onurla yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi, her zaman olduğu gibi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.