Anaokulu öğretmenlerimiz, 01 Eylül 2023 Cuma günü öğleden önce, Prof. Dr. Ebru Hasibe TANJU ASLIŞEN’i okulumuzda ağırladı. Değerli konuğumuz “Storigami” konusu ile ilgili deneyimlerini öğretmenlerimizle paylaştı.

Kağıt katlama sanatı olan origami ve hikaye anlatıcılığının birleşimi olan storigaminin; öğrencilerin dil becerileri, sosyal, duygusal, psikomotor ve bilişsel gelişimlerindeki olumlu etkileri üzerinde duruldu. Konu ile ilgili interaktif bir sunum gerçekleştiren değerli konuğumuz, hayal güçlerini kullanırken el becerilerini de geliştiren öğrencilerin keyifli bir ortamda aktif olmalarını örneklerle aktardı. Öğretmenlerimiz de origami sürecindeki her adımın, öyküdeki olaylarla olan doğrudan bağlantısını kurma konusunda kurum kültürümüzü yansıtan örnekleri paylaştılar.

Aynı gün öğleden sonra öğretmenlerimiz, Başkent Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Sayın Döndü Ceren KILIÇ’la buluştular. Okula uyum sürecini etkin kılmak ve öğrencinin oyun ve gözlem yoluyla öğrenmesine uygun uygulamalar interaktif bir ortamda örneklendi. Sevgi ve güven ortamını etkin kılacak oyunların yadsınamaz önemi vurgulandı.

Anaokulumuz, 04 Eylül 2023 Pazartesi tam gün “P4C, Philosophy for Children / Çocuklar İçin Felsefe” konusunda değerli uzmanımız Sayın Zeynep ÜNLÜ MUTLU’ yla birlikte oldu. Öğrencilerin eleştirel, yaratıcı, özenli ve işbirlikçi düşünmelerine yönelik görsellerle paylaşımını destekleyen konuğumuzun sunumu, konu ile ilgili deneyimlerini paylaşan öğretmenlerimizin örnekleri ile daha da zenginleşti. Atölye çalışması ise doğru düşünme, akıl yürütme ve sorgulama ile ilgili öğretmen rolleri, uygulamaya dönük keyifli etkinliklerle tamamlandı.

Değerli konuklarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.