CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU BÜYÜK ATATÜRK’Ü, ARAMIZDAN AYRILIŞININ 79. YILINDA SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANDIK

10 Kasım 2017 Cuma sabahı, başta Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç olmak üzere yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve diğer çalışanlarımızla okul bahçemizde toplandık. Yüreklerimizin Atatürk için birleştiği saygı duruşunun ardından, geleneksel “Atatürk’e Saygı” yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Minik öğrencilerimiz ve onlarla bire bir eşleşen Lise öğrencilerimiz, tek yürek oldukları yürüyüşün sonunda Ata’mızın büstünü çiçeklerle donattılar.

Ortaokul öğrencilerimizin, okulumuzun konferans salonunda bugüne özel hazırlayıp sunduğu programı tüm öğrencilerimiz izlediler. Ortaokul Müdürümüz Canan Doyum güne ilişkin konuşmasında,  “Eğer çocukluğumdan bu yana elime geçen iki kuruştan birini kitaplara vermeseydim, bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım.” diyen Atatürk’ü anlamanın, yaşatmanın ve örnek almanın ancak çok okumakla mümkün olabileceğini dile getirdi. Cumhuriyeti yaşatmanın ise bilgileri sorgulamaya, araştırmaya ve bireylerin kendilerini geliştirmelerine bağlı olduğunu ifade ederek geleceğin açık fikirli, yenilikçi ve yaratıcı yetişkinleri olabilme gücünün Atatürk’le çarpan yüreklerde saklı olduğunu vurguladı. Öğrencilerimiz “Al Karanfil” adlı gösterilerinde söz, müzik ve dansın muhteşem uyumuyla Atatürk’ü anlattılar.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak hepimiz Büyük Önderimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyor, varlığını yüreğimizde hissettiğimiz Ata’mızla gurur duyduğumuzu bir kez daha ifade ederek  diyoruz ki:

Şunu bil ki Ata’m, eserlerine sahip çıkma ve ilkelerini yaşatma konusunda hiç ödün vermeyeceğiz.