Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyetin Kazanımlarıyız Biz” adlı resim sergimiz, 27 Ekim 2021 Çarşamba günü “CSO Ada Ankara” da açıldı. Saat 18.30’da açılan sergide yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimiz buluştular.

Yenimahalle Kaymakamı Sayın Türker Çağatay Halim, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Füsun Eyidoğan,  Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç’in teşrif ettikleri sergimizde, açılış kurdelesini de birlikte kestiler. Açılışta yaptıkları konuşmalarında, sanatın yaşamımızdaki önemine değinerek okulumuzun bu anlamdaki önceliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Özenli çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretmenlerini, desteklerinden dolayı velilerimizi kutladılar.

Görsel Sanatlar öğretmenlerimizin, tüm kademelerdeki istekli öğrencilerimizle birlikte 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı sonu “Yaz Projesi” olarak başlattıkları çalışmanın ürünleri, Cumhuriyetimizin 98. yılına özel, görsel bir şölen olarak izleyenlerin beğenisine sunuldu. Öğrencilerimizin birbirinden güzel ve anlamlı eserleri izleyenlerden tam not aldı.

Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi bu anlamlı sergiyle taçlandıran tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi yürekten kutlar, daha nice sanat platformlarında Cumhuriyet değerleriyle yer almayı gönülden dileriz.