02 Eylül 2022 Cuma günü saat 14.00’da, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Sayın Orhan Derman’ı okulumuzda ağırladık. “Çocuk ve Ergenle İletişim” konusunun değerlendirildiği paylaşımda, bebeklikten ergenliğe çocuk yetiştirmenin ve gelişmesine tanıklık etmenin kilit noktaları paylaşıldı.

Her dönemde çocukların dünyasına girmenin güven ortamı sağlamaktan geçtiğini belirten uzmanımız, böyle bir ortamda değerli olduğunu hisseden bireyin sağlıklı gelişeceğinin altını çizdi. Bunun yanı sıra sevgi, saygı, hoşgörü, aidiyet gibi değerlerde rol model olmak gerektiğine dikkat çekerek her yaşa göre verilecek sorumluluklarla, yaşamla baş edebilmeyi öğretmenin önemini vurguladı.

Uzmanımız, “insana yatırım” anlayışını benimsemenin yarattığı sağlıklı gelişimi özetledikten sonra, söylemlerde problemi sadece karşı tarafa yüklemenin sakıncalarını örnekledi. Çocuğun ve gencin dünyasını tanıyarak kendini ifade etmesine fırsat tanımak gerektiğini belirtti.

Öğretmenlerimizin konu ile ilgili görüşlerini de değerlendiren uzmanımız, birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bizler de değerli konuğumuza teşekkür ederiz.