Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak “Çankaya Okullar Arası 23. Tiyatro Şenliği” ne iki oyunla katıldık. 06 Nisan 2022 Çarşamba günü okulumuzda sergilenen oyunlar, jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Sayın Şerafettin Delialioğlu ve Sayın Aslan Tekeş, Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, değerli jüri üyeleri, okul müdürlerimiz, öğretmenler ve öğrencilerin izlediği oyunlar büyük beğeni kazandı.

Sahnelenen ilk oyunumuz, Ortaokul beş ve altıncı sınıf “Oku- Yaz- Oyna” kulübü öğrencilerinin, kendilerinin yazıp yönettiği “Televizyon Cumhuriyeti” oldu. Oyunda, gençlerin günümüzde yayınlanan televizyon programlarına bakış açıları mizahi bir dille aktarıldı. İkinci oyunumuz, üçüncü sınıf öğrencilerimizin “Performing Arts” dersinde hazırladıkları “Alaaddin” oldu. İngilizce olarak sunulan oyunda öğrencilerimiz, başarılı telaffuzları ve oyunculukları ile takdir topladılar.

Oyunu yöneten öğretmenlerin plaketle, öğrencilerin ise madalya ve sertifika ile ödüllendirildiği tiyatro şenliğimiz adına yaraşır bir coşkuyla tamamlandı. Öğrencilerimizi ve hazırlayan öğretmenlerimizi yürekten kutlarız.