Okulumuz dördüncü ve beşinci sınıf öğrencileri, yazar Sayın Süleyman Bulut’un “Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler 1,2,3” serisini keyifle okudular. Birçok ödülün yanı sıra ülkemizde tiyatro ve sinemanın duayenlerinden, büyük usta Muhsin Ertuğrul adına verilen büyük ödülün de sahibi olan Süleyman Bulut, 16 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 16.30’da zoom platformu üzerinden öğrencilerimizle buluştu.

Sınıf ve Türkçe öğretmenlerimizin katıldığı paylaşımda konuğumuz, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları öğrenci ve öğretmenleriyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özel fotoğraflar üzerinden Atatürk’ün yaşamından kesitleri paylaştıktan sonra, kitabında yer alan Atatürk’ün insani yönünü, doğa ve hayvan sevgisini anılar üzerinden örneklerle zenginleştirdi. Uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıkan eserlerinde anılarla ilgili kaynakların özellikle belirtildiğine dikkat çekerek, Atatürk’ün çok yönlü kimliğini oluşturan değerleri örneklerle açıkladı. Aynı serinin dördüncüsü üzerinde çalıştığının da müjdesini verdi.

Öğrencilerimizin sorularını keyifle cevaplayan değerli konuğumuz, kitaplarıyla ilgili kendisine yöneltilen tüm kazanımların çok değerli olduğunu ifade etti. Bizler de daha nice paylaşımlarda birlikte olma dileği ile kendilerine teşekkür ederiz.