BU YIL UYGULAMAYA KONULAN “18- 22 KASIM” ARA TATİLİNİ OKULUMUZDA DOLU DOLU YAŞADIK

18 Aralık 2019 Pazartesi günü öğrenciler için başlayan ara tatilde, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla yönetici ve öğretmenleri olarak tam kadro okulumuzdaydık. Hizmet içi eğitim konularını keyifle sürdürürken, sanat ve sporun içinde birer çocuk olmanın inanılmaz hazzını yaşadık.

18 Kasım 2019 Pazartesi sabahı, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un “2019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem ara tatiline kadar geçen sürede gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetleri ile 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesini” canlı yayın aracılığı ile dinledik.

19 Kasım 2019 Salı günü, Müzik Zümremizin hazırladığı muhteşem programda, sanatın büyülü dünyasında gönlümüzce bir gün yaşadık. 20 Kasım 2019 Çarşamba günü yaptığımız sportif etkinliklerde ise Beden Eğitimi öğretmenlerimizden tam not aldık. Daha sonra katıldığımız “İletişim Becerileri” seminerinde, Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın Tahmaz’la birlikte “kendini tanıma, empati kurma, önyargısız ve olumlu yaklaşım, eleştiriye açık olma” gibi iletişimin temel değerlerini paylaştık.

20 Kasım 2019 Çarşamba günü öğleden sonra, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı değerli konuğumuz Prof. Dr. Sayın Serap Buyurgan, “Bireyin Eğitimi Sürecinde Sanat Eğitiminin Rolü ve Önemi” konulu paylaşımda bulundu. Ayrılmaz bir bütünlük oluşturan bilim ve sanatın; merak, hayal gücü, sorgulama, bakış açısı geliştirme ve estetik düşünme konularında kesiştiğini örneklerle aktardı. İnsani değerleri ön plana çıkaran bu önemli iki alanın, şiddet eğilimi dahil olmak üzere birçok olumsuzlukları engellediğinin altını çizdi.

21 Kasım 2019 Perşembe günü bizlerle birlikte olan Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, “Protokol ve Görgü Kuralları” konusunu paylaştılar. Yaşama dair tüm inceliklerin paylaşıldığı programı görsellerle destekleyen Genel Müdürümüz, çağdaş ve geleneksel yaşamı sentezleyen kuralları uygulamalarla örneklediler.

21 Kasım 2019 Çarşamba günü, Anadolu Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Sayın Turan Temur, İlkokul ve Ortaokul öğretmenlerimizle ”Okuma Becerilerinin Ölçülmesi ve Geliştirilmesi” konusunu paylaştı. Ankara Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Sayın Eren Ceylan ise “Süreç Değerlendirme” konusunda paylaşımda bulundu. Uygulamalı yürütülen bu çalışmalarda “okuma becerisi, anlama ve çıkarım yapma” konularını kapsayan örnek ölçme soruları yazıldı.  Aynı gün drama öğretmenimiz Sayın Füsun Gencay ile “Özgüven, kendini ifade etme, empati kurma, eleştirel düşünme, vurgulu konuşma vb.” konuları içeren farklı ve eğlenceli çalışmalar yaptık.

Katkılarından dolayı değerli konuklarımıza, tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.