Birinci sınıf öğrencilerimizin yılsonu gösterileri 23 Mayıs 2023 Salı günü 1A-1B, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü ise 1C-1D-1E olmak üzere saat 17.30’da okulumuzda gerçekleştirildi. “Okuma Bayramı” olarak da bilinen bu geleneksel gösteride Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz coşkumuza ortak oldular.

Birinci sınıf öğrencilerimizin müzik eşliğinde sahneye alınışlarının ardından şarkılarla izleyenleri selamlamaları, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla ailesi olarak hepimizi gururlandırdı. Video akışı ile yıl boyunca okulda geçirdikleri zaman dilimlerinin karelerle yansıtılması ise duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Öğrencilerimiz, “Renkler Ülkesi” temasıyla hazırlanan gösteride, dünyayı sevgi ve sanatın gücüyle renklendirme konusunu ilmek ilmek işlediler. Türkçe ve İngilizce dramada sevgi, barış, özgürlük ve mutluluk kavramlarını biçimlendirirken coşkulu, samimi ve rengarenk dünyalarına herkesi davet ettiler. Profesyonelce seslendirdikleri Türkçe ve İngilizce şarkılar, orff, bale ve serbest dans gösterisi ile sanatın evrenselliğini yaşattılar. Gösteri süresince yüzlerine yansıyan özgüvenle sağlıklı, mutlu ve başarılı bireyler olduklarını kanıtladılar. Okuma kültürünü yansıtan şiirde, Atatürk’e olan bağlılıklarını yürekten ifade ettiler.  

Öğrencilerimiz gösterilerini, Okul- Aile Birliği adına kendilerine takdim edilen Atatürk’ün “Nutuk” adlı eseri ellerinde, geleceğin aydınlık yüzleri olarak tamamladılar. İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen ve Müdür Yardımcımız Sayın Gözdem Hancıoğlu öğrencileri kutlayarak velilerimize teşekkür ettiler.

Öğrencilerimizi bu anlamlı gösteriye hazırlayan başta sınıf öğretmenlerimiz olmak üzere tüm branş öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve değerli velilerimize teşekkür ederiz.

1-A ve 1-B Sınıflarımızın “Okuma Bayramı” fotoğrafları için tıklayınız

1-C , 1-D ve 1-E Sınıflarımızın “Okuma Bayramı” fotoğrafları için tıklayınız