Birinci sınıf öğrencilerimiz, velileri ve öğretmenleriyle birlikte 05 Kasım 2022 Cumartesi günü, “Kızılcahamam Patalya Tesisleri” nde gönüllerince bir gün geçirdiler.

Yöneticilerimizin de katıldığı buluşmada, önce üniversitemiz kuruluşlarından Per Tarım Çiftliği gezildi. Tesis sorumlusu ve veteriner hekim eşliğinde yapılan gezide, hayvanlar hakkında bilgi alındı; öğrenciler onları besleyebilme ve sevme imkanı buldu. Daha sonra başlayan yürüyüşte öğretmenlerle birlikte doğa incelenirken, tasarım malzemesi olabilecek ürünler toplandı.  Keyifli bir öğle yemeğinin ardından bu ürünlerle farklı tasarımlar geliştirildi. Ortaya çıkan ürünler yaratıcılığın örnekleri olarak yine doğada sergilendi. Açık havada olmanın keyfi, Drama öğretmenimiz Fatma Tuğba Yaşar ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Volkan Zorlu tarafından hazırlanan öğrenci-veli etkinlikleriyle tamamlandı.

Doğa etkinliklerimiz, Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’ın ziyaretleri ile daha bir anlam kazandı. Özellikle öğrencilerimiz çok mutlu oldular.

Doğa ile iç içe bir gün geçirmemize olanak sağlayan Değerli Hocamız Sayın Haberal başta olmak üzere; Genel Müdürümüze, yöneticilerimize, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.