Birinci sınıf öğrencilerimiz, 25 Eylül 2021 Cumartesi günü aileleri, yönetici ve öğretmenleriyle birlikte Kızılcahamam Patalya Tesislerimizde yazdan kalma bir gün yaşadılar.

Sabah saat 10.30’da Patalya’da buluşan öğrencilerimiz, arkadaşlarıyla birlikte olmanın coşkusuyla güne başladılar. Önce Üniversitemiz kuruluşlarından “Per Tarım Çiftliği”ni aileleri ve öğretmenleriyle birlikte gezdiler. İneklerin, süt verme konusundaki verimlerini öğrenip yeni doğan kuzuları ve buzağıları sevdiler; bu anları fotoğraflarla kalıcı kılmayı da ihmal etmediler. Daha sonra keyifle yenilen öğle yemeğinin ardından aileleriyle birlikte doğa yürüyüşüne çıktılar.

Öğrencilerimiz karşılaştıkları farklı dokular, sesler ve kokular arasında doğayı yeniden keşfettiler. Kendilerine göre farklı materyaller toplayıp bunlarla ortaya çıkardıkları eserlerini “el emeği göz nuru” anlayışıyla sergilediler. Açık havada öğretmenleri eşliğinde oynadıkları oyunlarla temiz havada olmanın huzurunu yaşadılar.

Doğayı sevme ve koruma konusundaki duyarlıklarını bu güzel günde sergileyen öğrencilerimizi sevgiyle kucaklar, çocuklarımızı yalnız bırakmayan değerli yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.