Okulumuz beşinci sınıf öğrencileri 14 Mayıs 2022 Cumartesi, altıncı sınıf öğrencilerimiz ise 28 Mayıs 2022 Cumartesi gününü kültür gezisine ayırdılar. Öğretmenleriyle birlikte Eskişehir’i farklı bir perspektiften incelediler.

Sabahın erken saatlerinde okulumuzun önünde buluşan öğrencilerimiz; müdür yardımcıları, öğretmenleri ve tur görevlileri ile birlikte Eskişehir’in yolunu tuttular. “Kent Park, Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı ve ETİ Sualtı Dünyası” nı gezdikten sonra şehrin simgesi olan Porsuk çayında yaptıkları tekne turu ile turistik yapılanmayı gözlemlediler. Kurtuluş Savaşı Müzesi’nde, başta Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesine ilk el verenlerden birçok kahramanı minnetle andılar. “Balmumu Müzesi” nde ise alanında dünyaca ünlü birçok ismin, birbirinden gerçekçi muhteşem heykelleri arasında gizemli dakikalar yaşadılar.

Damaklarını çiğ börekle tatlandıran öğrenciler, Eskişehir’de olduklarını hissettiren molanın ardından “Odun Pazarı” nda tarihi bir yolculuğa çıktılar. Burada bulunan evlerin mimari özelliklerinin yanı sıra Kurşunlu Camii Külliyesi ile Lületaşı Müzesinin farklı atmosferinde geçmişi yaşadılar. Yüz elli yıllık Atlıhan El Sanatları Çarşısını gezerken, profesyonel el işçiliğine hayran kaldılar.

Tarihi, kültürel ve sanatsal faaliyetleri bakımından örnek bir şehrimiz olan Eskişehir gezisi için öğrencilerimiz adına yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.