Okulumuz beşinci sınıf öğrencileri, 04 Haziran 2023 Pazar günü tarih ve kültür gezisine katıldılar. Öğretmenleriyle birlikte Eskişehir’i farklı bir perspektiften incelediler.

Okulumuzun önünde buluşan öğrencilerimiz; müdür yardımcıları, öğretmenleri, arkadaşları ve tur görevlileri ile birlikte Eskişehir’in yolunu tuttular. “Kent Park” ı gezdikten sonra “Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı” ve “ETİ Sualtı Dünyası” nda gözlemler yaptılar. Porsuk çayında yaptıkları tekne turu ile şehirdeki turistik yapılanmayı gözlemlediler. “Kurtuluş Savaşı Müzesi”nde, Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren kahramanlarımızı minnetle andılar. “Balmumu Müzesi” nde ise alanında dünyaca ünlü birçok ismin, birbirinden gerçekçi muhteşem heykelleri arasında gizemli dakikalar yaşadılar.

Yemek molasında, damaklarını yöresel çiğ börekle tatlandıran öğrenciler, daha sonra “Odun Pazarı” nda örnek evlerin yer aldığı “Beyler Sokağı” nda tarihe keyifli bir yolculuk yaptılar. “Kurşunlu Camii Külliyesi” ile “”Lületaşı Müzesi ”nin farklı atmosferinde geçmişi yaşadılar. Yüz elli yıllık “Atlıhan El Sanatları Çarşısı” nı, Arif Bey ve Koca Müftü sokaklarını gezerken profesyonel el işçiliğine hayran kaldılar.

Tarihi, kültürel ve sanatsal faaliyetleri bakımından örnek bir şehrimiz olan Eskişehir gezisi için yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.