BASMUN 2020

Okulumuz Model Birleşmiş Milletler kulübü öğrencilerinden arkadaşlarımız Coşkun Rüzgâr KARAKOÇ, Dağhan YILMAZ, Dilay BİRBEN, Mustafa Tolga ERMİŞ, Buğrahan YILDIZ, Şimal Naz KANTAR, Selin GÜNEY, Cahit Emre KAZANCI ve Doğa KORKEM 13 – 16 Şubat tarihlerinde Başkent Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler Derneği tarafından düzenlenen 16-25 yaş arası akademik düzeyde yabancı dil kullanımında etkin, yaklaşık 250 katılımcının yer aldığı “BASMUN 2020” konferansına katıldılar.

Dört gün süren konferansta arkadaşlarımız; “Dünya Sağlık Örgütü”, “NATO”, “UNESCO”, “Kriz Komitesi” gibi komitelerde dünya gündemindeki çeşitli konuları tartışıp anlaştıkları noktalar üzerinde kararnameler hazırladılar.

MUN konferansları sayesinde münazara, fikir alışverişi ve topluluk huzurunda kendini ifade edebilme gibi birçok alanda yetkinlik kazanan arkadaşlarımız; ikinci dilde uluslararası iletişimde bulunmak, sorunları bağımsız bir gözle ve derinlemesine araştırmak, takım çalışmalarına katılmak gibi birçok beceriyi de elde etme şansına sahip oldular.

Konferansa katılan tüm arkadaşlarımız katılım sertifikası almaya hak kazanırken; AL 11-B sınıfından Doğa KORKEM “Komite Başkanı”, FL 11-A sınıfından Coşkun Rüzgâr KARAKOÇ “Öne Çıkan Delege” ve FL 10-A sınıfından Dağhan YILMAZ “Gelecek vaat eden delege” ödüllerini almaya hak kazandılar.

Konferansa katılarak başarılarıyla bizleri gururlandıran arkadaşlarımızı ve onları yüreklendiren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.