Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak yeni eğitim öğretim yılına başlarken öğrencilerimizle büyük bir heyecan, sevinç ve kıvanç yaşadık. Radyo yayını aracılığı ile ulaştığımız sınıflarda, Anaokulundan Liseye tüm öğrencilerimizle birlikte 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını tek yürek olarak karşıladık.

          Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimizde, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç öğretmen ve öğrencilerimize hitaben yaptıkları konuşmalarında, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını birlikte kucaklamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Küresel salgın sürecinde maske, mesafe ve hijyenin önemine dikkat çekerek okulumuzda titizlikle alınan önlemleri hep birlikte uygulama konusunda öğrencilere olan güvenini vurguladı. Atatürk ilkeleri ışığında yetiştirdiğimiz, geleceğimizin aydınlık yüzleri olan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli öğretmenlerimize hitaben yaptığı konuşmalarında; “Sevgili öğrencilerimiz, açılış törenlerimizde bizler her zaman, hiç eksilmeyen, derin bir heyecan ve coşku yaşarız. Bu yıl da açılışımızda sizlerle birlikte bu güzel duyguları paylaşıyoruz. Ancak farklı bir mutluluğu da birlikte yaşıyoruz. Küresel salgın nedeniyle uzak kaldığımız ve özlediğimiz öğrenci ve öğretmenlerimizle yaklaşık 1.5 yıl aradan sonra ilk defa bir araya gelmenin sevinci içerisindeyiz. Umarım ve dilerimki en kısa zamanda pandemi sona erer ve yaşamlarımızı normal şartlarda sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde devam ettiririz.

          Değerli Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin çağdaş uygarlık değerleriyle donanmaları; sevgi, saygı ve güvenin var olduğu bir ortamda en güzel şekilde yetişmeleri için verdiğiniz anlamlı emek ve özverili çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyorum.

          LGS sınavındaki başarımız ve çok başarılı YKS sınav sonuçlarından sonra tüm öğrencilerimizin istedikleri üniversiteye girmiş olması verdiğiniz emeğin sonucudur. Hepinize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

          İlkokul üçüncü sınıf öğrencilerimiz Yankı Gülcü, Ada Büyükkılıç, Bora Tiryaki ve Cemil Efe Erden şiirleriyle; Ortaokul öğrencimiz Ahsen Ece Şen piyano ve çello dinletisiyle, Fen Lisesi öğrencimiz Deren Baturlar ise konuşmaları ile törenimizi daha anlamlı kıldılar.

          Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarı diliyor, sevgiyle kucaklıyoruz.