Doğa Yürüyüşü

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA ANAOKULU OLARAK KIZILCAHAMAM PER TARIM ÇİFTLİĞİ VE PATALYA OTEL GEZİMİZ BİZE UNUTULMAZ DENEYİMLER SAĞLADI!.

İşimiz, gücümüz Oyun! Bol bol oynayabileceğimiz, oynarken büyüyebileceğimiz ve büyürken ihtiyacımız olan bütün her şeyi bulabileceğimiz en önemli yerlerden biri ise “doğa”. Hem kendimizi hem çevremizi keşfetmemizi sağlayan, bize binlerce malzeme (oyuncak) sunan, yaratıcılığımızı besleyen, fiziksel olarak bizi güçlendiren, bilişsel olarak destekleyen, sosyal olarak geliştiren her şey ama her şey doğada.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anaokulu olarak, açık havada ve doğada daha fazla zaman geçirmeye çalışıyoruz. Böylece daha sağlıklı, daha neşeli, daha meraklı, daha özgüvenli, daha yaratıcı ve daha başarılı bir neslin üyesi olacağız.

Doğayı tam içinde yaşamak için 21 Eylül 2019 Cumartesi günü öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte Kızılcahamam Per Tarım Çiftliği ve Patalya Otele bir gezi düzenledik.

Sabah Üniversitemiz çiftliğinde buluşarak, yeni doğan buzağıları ve ikiz kuzuları sevdik. Sütlerini içtiğimiz ve peynirlerini yediğimiz ineklerle tanıştık.

Daha sonra Patalya Otelde öğle yemeğimizi yedik ve ailelerimizle birlikte “Doğa Yürüyüşü” ne çıktık. Doğada günlük hayatta alışık olduğumuzdan çok daha farklı seslerle, farklı kokularla, farklı ışıklarla ve dokularla karşılaştık. Doğayı keşfederken çok çeşitli duyularımızı kullanarak, aktif bir şekilde ve bizzat kendimiz deneyimleyerek birçok yeni şey öğrendik.

Böylece çok yönlü düşünme becerisini ve yaratıcılığımızı geliştirerek harika bir gün yaşadık.

Bizler, doğayı seven ve koruyan çocuklar olarak, ailelerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte doğaya karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmiş olduk.