Okullarımızda aldığımız eğitimle geleceğe güvenle ve emin adımlarla ilerlerken, seçeceğimiz alanlar ve mesleklerimiz ile ilgili etkili ve doğru bilgi edinmemiz amacıyla; 27 Mayıs 2021 Perşembe günü Başkent Üniversitesi ve Okullarımız iş birliği ile okul bahçemizde “Üniversite ve  Meslek Tanıtım Günü”  düzenlendi. Tanıtıma, Başkent Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr.Sayın Ali Haberal , Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Nermin Yeniköse, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan Doyum, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Sayın Mehmet Sağlam, Başkent Üniversitesinden her fakülteyi temsilen 2 akademisyen ve biz öğrenciler katıldık.

     8. ve 12.sınıf öğrencileri olarak, farklı fakülte ve bölümlerde görev yapan akademisyenlerden meslek tercihlerimizde dikkat etmemiz gereken konular ve hayallerimizi süsleyen meslekler hakkında detaylı bilgi alma şansına sahip olduk. Böylece,  ilgi duyup yönelmeyi düşündüğümüz mesleklerin bilinmeyen yönlerini keşfederek meslekleri daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Edindiğimiz bilgilerle farklı bakış açılarına sahip olduk, meslek ve bölüm seçimine ilişkin seçeneklerimizi artırdık.

     Ayrıca okul bahçemizde yer alan tanıtım stantlarını da öğretmenlerimizin eşliğinde gezerken Üniversitemizin tüm fakültelerine ilişkin doküman ve kitapçıklar da aldık.

     Üniversite yolculuğumuzda geleceğimizi belirleyen adımları atarken daha bilinçli olmamızı sağlayan Üniversitemiz yönetimine, tüm öğretim üyelerine ve tanıtım ofisi personeline teşekkür ederiz.