ARAMIZDAN AYRILIŞININ 82. YILINDA ATA’ MIZI SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANDIK.

ATATÜRK DİYOR Kİ…

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.”

*Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır.

*Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir.

*Yurtta barış, dünyada barış için çalışıyoruz. Barış, milletleri refah ve mutluluğa eriştiren en iyi yoldur.

*Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.

*Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.

“Sizler, yeni Türkiye’nin geç evlatları, yorulsanız dahi beni izleyeceksiniz. …”

İZLİYORUZ SENİ ATAM!

Atam, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak sözlerin, öngörülerin ve öğretilerin daima yolumuzu aydınlatacak!

ARAMIZDAN AYRILIŞININ 82. YILINDA ATA’ MIZI SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANDIK.

10 Kasım 2020 Salı sabahı, başta Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç olmak üzere yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve çalışanlarımızla okul bahçemizde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde toplandık. Yüreklerimizin Atamız için attığı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından, geleneksel “Atatürk’e Saygı” yürüyüşümüzü gerçekleştirdik.

Anaokulundan Liseye kadar öğrencilerimizin tek yürek oldukları yürüyüşün sonunda Ata’mızın büstünü çiçeklerle donattık.

Pandemi kurallarına uygun olarak çekimlerini yaptığımız videolarımızdan oluşan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenimiz” bu yıl Zoom Platformu ve web sitemiz üzerinden yayınlandı.

Tören programımıza katılan tüm sevgili öğrencilerimize, kıymetli yönetici ve öğretmenlerimize ve güçlü desteklerini hissettiren değerli velilerimize teşekkür ederiz.