ARAMIZDAN AYRILIŞININ 85. YILINDA ATA’MIZI SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANDIK           

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 85. yılında sevgi, saygı ve özlemle andık. Akılcı fikirleri ve ölmez eserleriyle biçimlendirdiği çağdaş değerler için minnetimizi, bir kez daha yüreğimizde hissettik.

Törenimiz, tüm yurtta olduğu gibi saat 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği temsilcilerimiz, birim sorumlularımız, Öğrenci Meclisi başkanları ve sınıf temsilcilerimizin katıldığı geleneksel “Ata’ya Saygı” yürüyüşünde tek yürek olduk. Okul bahçemizde gerçekleştirdiğimiz saygı yürüyüşünde tüm öğrencilerimiz, Anaokulundan Liseye el ele, Atatürk büstünü çiçeklerle donattılar. Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yılmadan yol alıyor olmanın gururunu yaşadılar. 

Ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı ve diğer okullarımızın da katkı sağladığı Ata’mıza özel program, spor salonumuzda öğleden önce ilkokul ve ortaokul, öğleden sonra lise öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerimiz tarafından izlendi. Açılış konuşmalarında Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan Doyum, öğrencilerle karşılıklı diyaloğunda, Atatürk’ten aldığımız güçle Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatacağımızı vurguladı. Daha sonra öğrencilerimizin hazırladığı gösteride söz, ses ve dans figürleriyle betimlenen Atatürk; her notaya, her estetiğe ve her renge dokunuşta farklı bir yönüyle vurgulandı. Liderlik gücü, çağdaş yaşam tarzı, yol göstericiliği ve çok yönlülüğü yansıdı slaytlara.

  1. yılını kutladığımız, en büyük eserin Cumhuriyet adına söz veriyoruz ki Ata’m: emanetleriniz emanetimiz, ilkeleriniz aydınlık yolumuzdur.

Saygı, özlem ve minnetlerimizle…