Anaokulu öğrencilerimiz, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Haftası için 01 Eylül 2021 Çarşamba günü okulumuza ilk adımlarını attılar. Beş yaş grubu öğrencilerimizin şube ve öğretmenlerinin belirlenmesi için kura çekimi de aynı gün okulumuzda gerçekleştirildi.

          Okul bahçemizdeki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Müzik öğretmenlerimizin seçkin eserlerden oluşan dinletilerinin ardından Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda Evren, Kurumumuzun işleyişini anlattı. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına sağlıkla başlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek pandemi sürecinde okulumuzda titizlikle uygulanan önlemleri açıkladı. Öğrencilerimizin gelişiminde sevgi ve oyunun temel alındığı Anaokulumuzda, proje tabanlı ve sanat ağırlıklı bir içerikle bütünleşen program hakkında bilgi verdi. Anaokulu Müdür Yardımcımız Sayın Gülşah Kalın ise “Okula Başlama Süreci ve Uyum” hakkında aydınlatıcı bilgiler vererek velilerimize öğrencilerimizin uyum süreci ile ilgili önerilerde bulundu. Daha sonra Anaokulu öğretmenlerimiz velilerimize takdim edildiler.

          Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, yeni dönem için sağlık, huzur ve başarı dilekleri ile konuşmalarına başladılar. Okulumuzun tarihsel süreci, köklü kültürü ve evrensel yapısı ile ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz, okula ilk başlamanın çocuğun yaşamındaki önemli dönüm noktalarından biri ve bir değişim olduğunun, okula başlama sürecinin çocuğun daha sonraki okul yaşantısının niteliğini belirlediğinin altını çizdi.  Beş yaş grubu ilk kura çekiminin Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç tarafından yapılmasının ardından, öğrenci ve öğretmenlerimizin şube belirlemeleri gönüllü velilerimiz tarafından çekilen kura ile yapıldı.

           “Uyum Programı” ile okulumuza başlayan öğrencilerimiz, hafta süresince öğretmen ve arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirecekler. Öğrenme sürecine aktif katılmayı oyun ve gözlem yoluyla öğrenecek, kahkahalarının taçlandırdığı tutum ve davranışlarıyla ailelerini ve bizleri gururlandıracaklar.

Tüm öğrencilerimize  “Hoş geldiniz” diyor, sevgiyle kucaklıyoruz.